Wymiana opon

Profesjonalna i sprawna wymiana opon oraz wymiana kół na felgach aluminiowych i stalowych

W naszym serwisie samochodowym możesz liczyć na pełen zakres usług wulkanizacyjnych. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem służącym do serwisu opon, a realizacją usług zajmują się wyłącznie wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, gwarantujący najwyższą jakość obsługi.

Zmiana opon i kół to nie wszystko. Zapewniamy także sprawne wyważanie kół. Posiadany przez nas sprzęt HUNTER GSP9700 jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń, które oprócz popularnej funkcji wyważania statycznego i dynamicznego koła, wyposażone jest w rolkę do przeprowadzania testu drogowego.

Zadzwoń 695 860 860 lub 697 860 860 i umów się na wymianę opon w naszym serwisie!

Czekamy na Ciebie na ul. Wspólnej 1 w Rzeszowie

od poniedziałku do piątku, w godz. 7-20

Sezonowa wymiana opon

Zmienne warunki atmosferyczne w naszym kraju wymagają dostosowania ogumienia do warunków panujących na drodze w różnych porach roku. Mimo rosnącej popularności opon całorocznych większość kierowców wciąż decyduje się wiosną na wymianę opon na letnie, a zimą na zmianę opon na zimowe. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Opony wielosezonowe nigdy nie będą tak dobre, jak opony letnie wiosną i latem, a przede wszystkim tak bezpieczne, jak tzw. zimówki jesienią i zimą, zwłaszcza kiedy drogi pokryte są śniegiem i lodem.

Sezonowa wymiana opon wykonywana jest dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią. To gorący okres dla warsztatów samochodowych, w którym kierowcy ustawiają się w długich kolejkach, aby dokonać zmiany opon z zimowych na letnie, bądź z letnich na zimowe. Z wymianą opon nie warto czekać do ostatniej chwili, np. do pojawienia się pierwszego śniegu. Możemy w ten sposób uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, w postaci różnych, nieprzyjemnych zdarzeń drogowych i długiego stania w kolejkach do serwisu opon.

Nie trać czasu w kolejkach. Umów się na wymianę opon w naszym serwisie! Zadzwoń 695 860 860 lub 697 860 860

Gdzie nie wymieniać opon?

Wydawać by się mogło, że wymiana kół i opon to czynność niezwykle prosta, nie wymagająca doświadczenia i wyjątkowych umiejętności. Tymczasem niewłaściwy serwis oraz montaż kół i opon mogą mieć negatywny wpływ na nasze bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz zużycie części samochodu. Dlatego też polecamy zrezygnować z tzw. sezonowych punktów zmiany opon, których kompetencje i profesjonalizm pozostawiają wiele do życzenia.  Szybka wymiana opon w takim miejscu może przynieść przykre skutki.

Wymiana opon na zimowe

Kierowcy bardzo często zastanawiają się kiedy najlepiej dokonać zmiany opon z letnich na zimowe. Producenci ogumienia twierdzą, że wymiana opon na takie, które dostosowane są do warunków zimowych, potrzebna jest, gdy temperatura powietrza spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Istnieje wówczas ryzyko pojawienia się opadów deszczu ze śniegiem i pierwszych przymrozków.

Nie tylko sezonowa wymiana opon

Opony należy wymieniać nie tylko ze względu na pogodę i warunki panujące na drodze. Warto regularnie kontrolować stan swoich opon, monitorować oznaki zużycia i starzenia, sprawdzać czy opony zużywają się równomiernie. Wymiana opon będzie potrzebna także wtedy, kiedy opony osiągną swoją granicę zużycia, pojawią się na nich oznaki starzenia, uszkodzenia wynikające ze spotkania z krawężnikiem czy też wtedy, kiedy opona ulegnie przebiciu.

Sprzedaż opon

Potrzebujesz nowych opon? Pomożemy znaleźć Ci najlepszy model dla Twojego auta. Oferujemy sprzedaż opon wszystkich marek.